еМагазин
Image default
Локално

Несекојдневен случај во Скопје: Двајца сопружници меѓусебно се обвинуваат за напад со нож

На 16.01.2019 година во СВР-Скопје околу 23,07 часот С.И.(38) пријавил дека физички бил нападнат од сопругата М.Л.И.(25), која употребила и нож, во стан во Скопје, информира МВР.

На 17.01.2019 околу 02 часот М.Л.И. пријавила дека била физички нападната од С.И., кој употребил и нож во стан во Скопје. Се работи на расчистување на случајот, по што ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Истекува рокот за пријавување: Кои канцеларии на УЈП ќе работат и денес?

Никола Осило

Двајца „рипнале“ да го тепаат по сообраќајка во Прилеп

Ја каснало кучето на соседот

Никола Осило