еМагазин
Image default
Локално

Несекојдневен случај во Скопје: Соседот пукал зошто му минувале преку улица

На 04.06.2019 година во 00,25 часот во СВР Скопје Ф.Ш. (38) и неговиот брат Р.Ш. (36) од Скопје пријавиле дека на улицата „Козле-1“ нивниот сосед Ќ.Р. (56) по претходна вербална расправија, поради тоа што не им дозволувал да поминуваат преку улицата за да стигнат до нивниот плац, извадил пиштол и во воздух испукал неколку куршуми, информира МВР.

Повредени лица нема. Ќ.Р. е приведен во полициска станица за понатамошна постапка.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нападната млада девојка во кичевско

Никола Осило

Три дежурни билетарници на ЈСП „Скопје“ за празниците

Никола Осило

Тројца „јунаци“ натепале и ограбиле 88-годишен маж сред бел ден во Скопје

Никола Осило