еМагазин
Image default
Локално

Несекојдневен случај во Скопје: Татко и мајка ја претепале 15-годишната ќерка

На 09.02.2019 година во 10 часот во СВР-Скопје, 15 годишна девојка од Скопје пријавила дека на 08.02.2019 година околу 23 часот во нејзиниот дом била нападната од нејзината 47-годишна мајка и физички нападната од 47-годишниот татко, кој и нанел тешки телесни повреди, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, по што ќе следат соодветни поднесоци. Малолетничката е згрижена во Центарот за социјални работи, каде е обезбедена целата поддршка.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Подгответе се за сообраќаен хаос: Викендов Скопје блокирано од митинзи на партиите

Никола Осило

Лизгање на земјиште предизвика несреќа: Двајца браќа загинаа во Чаир

Редакција

Почина возач по излетување од пат со влекач „Даф“

Никола Осило