еМагазин
Image default
Локално

Несекојдневен случај: Завршил на лекар откако проголтал дрога пред царинските службеници

На 29.07.2019 година околу 22,00 часот на ГП-Ќафасан на влез во Република Северна Македонија, при контрола на патничко моторно возило „Пежо“ со албански регистарски ознаки, управувано од албанскиот државјанин A.H.(45), а сопатници во возилото биле A.А.(24) и Л.К. (29), од царински службеници извршен е преглед на возилото и во футрола за наочари пронајдена е бела материја, пo што во просториите на царина на ГП-Ќафасан А.Н. ја земал и ја проголтал, информира МВР.

Лицето е префрлено во Медицинскиот центар во Струга, каде му е укажана лекарска помош. Се превземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Црн ден за велосипедистите и пешаците: Тројца тешко повредени по удар од возила

Никола Осило

Кривична пријава за жител на Ваксинце: Дома „чувал“ мигранти од Авганистан, Бангладеш и Пакистан

Никола Осило

Откриени 19 „полни“ мрежи на рибокрадци во Охридското Езеро

Никола Осило