еМагазин
Image default
Локално

Несекојдневен случај: Му го запалил тревникот во дворот

На 10.07.2019 во СВР Скопје пријавено е дека едно лице предизвикало пожар во тревникот во двор на Г.Ѓ.(59), информира МВР.

Нема повредени лица, анаправена е мала штета на тревникот. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Воз удрил во барикади со камења поставени на пругата Скопје-Кичево

Никола Осило

Лице од Тетово пронајдено мртво на Самоилова тврдина

Редакција

Маж пронајден починат во стан во Скопје

Никола Осило