еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Собранието ја разреши Јанева

Собранието ја разреши обвинителката Катица Јанева. 102 од вкупно 105 присутни пратеници гласаа „за“ разрешување на Јанева.

Единствена точка на дневен ред на денешната седница, беше разрешувањето на Јанева.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Каков крај на мандатот на Јанева: Ем притворена ем разрешена, а можеше да биде симболот на борбата против корупцијата

Димовски: Секое правно лудило завршува вака, секогаш кога Собранието носи неуставни закони вклучително и јас

Фото: СЈО

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Почина родилката од Куманово заболена со коронавирусот, имаше само 27 години

Редакција

“Од струмички чушки и френки до милион долари“: Инспиративната приказна на Блаже Аризанов

Редакција

(Видео) Прочистување кај судиите, но и кај политичарите, порача Пендаровски во првото обраќање пред пратениците

Редакција