еМагазин
Image default
Локално

Невреме со град го зафати кумановското село Пчиња

Невреме проследено со силен дожд, град, електрични празнења и силен ветер го зафати синоќа кумановското село Пчиња и предизвика штети на земјоделските култури, а поплавени се и семејни куќи, подрумски и помошни простории, информираа денеска жителите од селото.

Информацијата ја потврдија и од Регионалниот центар за управување со кризи Куманово, од каде посочија дека само еден жител пријавил штета, поплавени простории во семејна куќа.

Невремето предизвикало и штети на земјоделските култури.

МИА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Наседнал на измама: Му зеле двеста евра за доктор и му оставиле часовник за гаранција

Никола Осило

Со мобилен го фотографирал гласачкото ливче

Хорор во Скопје: Момче од 14 години му нанело убодна рана на 13-годишно дете

Никола Осило