еМагазин
Image default
Македонија

Неврохирургот Митре Милошевски, кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Охрид

Kандидат за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ е д-р Митре Милошевски, информираат од партијата.

Тој е неврохирург, татко на две деца и е вработен во болницата Свети Еразмо во Охрид.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Николчo Стоилков кандидат за градоначалник на Ново Село од ВМРО ДПМНЕ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Заврши преслушувањето на првите седум од 1.063-те „бомби“ во „Титаник“

Редакција

938 државни административци вработени според Рамковниот договор и натаму ќе седат дома, а ќе добиваат плата

Редакција

Заев и Меркел се слушнале телефонски за престојниот референдум за името

Редакција