еМагазин
Image default
Балкан

(ВИДЕО) Во спот на Независни Грци Заев се претвора во Александар Велики

Со спот во кој македонскиот премиер Зоран Заев се претвора во Александар Велики и вели дека веќе никој нема да оспорува дека сме Македонци и зборуваме македонски јазик, од Независни Грци прашуваат: Ќе го оставиме Заев да зборува во име на Александар Велики?, јави дописничката на МИА од Атина.

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ TV SPOT – ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ

Είστε Έλληνες. Είστε μαζί μας.#Μακεδονια #anexartitoi

Posted by Ανεξάρτητοι 'Ελληνες on Среда, 23 јануари 2019

-Северномакедонци, ниту ќе бидам јас, ниту Вие ниту децата, заради тоа што јасно е утврдено дека сме Македонци, зборуваме македонски јазик. И многу е важно што повеќе тоа никој нема да ни го оспорува, е делот од изјавата на Заев од 6 декември 2018 искористена во спотот на Независни Грци, а потоа следи пораката: „Александар Велики не може да зборува. Ќе го оставиме Заев да зборува во негово име? “

МИА/Фото/видео: Независни Грци

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Заради Договорот од Преспа со молотови коктели нападнат домот на пратеничка од СИРИЗА

(Фото) Комунистичката партија на Грција закачи пано на Акропол против Договорот од Преспа  

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Протести и во Србија: „Стоп за крвавите кошули“

Редакција

Ципрас: Договорот од Преспа ги отвора Грците кон светот

Редакција

Српски парламентарец тврди дека Вучиќ го шпионира разузнавачка група сместена во авто-салон во Скопје

Редакција