еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Никоб“ го доби тендерот на општина Ѓорче Петров за обезбедување на објекти „тежок“ 195.000 евра

Општина Ѓорче Петров по распишаниот тендер за набавка на услуги за дваесет и четири часовно обезбедувње на објекти сопственост на општината за 2019 година склучи договор со друштвото за обезбедување на лица и имот „Никоб“ ДОО експорт-импорт Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 11.999.420 денари или околу 195.000 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Тежок“ тендер: „Никоб“ за три милиони евра ќе ги обезбедува објектите на државната управа

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Витаминка лани работела со добивка

Редакција

СЗО: Коронавирусот ќе биде ставен под контрола за две години

Редакција

Каматните стапки ќе растат

Редакција