еМагазин
Image default
Бизнис

Никола Поповски на местото на Кирил Колемишевски во Развојна банка на Северна Македонија

Од Развојна банка на Северна Македонија преку Македонската берза информираат дека Кирил Колемишевски е сменет од функцијата вршител на должност главен извршен директор и член на Управниот одбор, а на негово место е поставен Никола Поповски.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Град Скопје троши за јавни набавки колку 46 други општини заедно

Редакција

Детален преглед: Кои граѓани добија субвенции за печки на пелети?

Никола Осило

Владата подготвува измени на законот за лекови и медицински помагала

Никола Осило