еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Нина Ангеловска стана првата жена министер за финансии

Собранието денеска со 64  гласа „за“ и 18 против ја избра Нина Ангеловска за нов министер за финансии.

Таа ќе биде првата жена во историјата на Македонија на оваа функција.

Доаѓа на местото на Драган Тевдовски, кој беше сменет.

Дипломирала на Универзитетот „Кирил и Методиј“ на Економскиот факултет на секторот Е-бизнис.

По дипломирањето го стартува првиот бев сајт за групни попусти во Македонија, Групер, кој го води околу девет години.

Во 2012 година станала магистар на економски науки во областа на е-менаџмент, на Универзитетот „Кирил и Методиј“, а во 2016 година стала доктор на науки по организациски науки и управување на истиот Универзитет.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Хисен Џeмаили стана министер без ресор задолжен за подобрување на инвестициската клима

Дипломирала со просек од 9,94: Што пишува во биографијата на идната министерка за финансии, Ангеловска

Која е приватно идната министерка Ангеловска: Парите ги троши на патувања

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Дескоска за информациите дека ќе си оди од правда: Не сум јас Никола Тодоров да ги шетам сите ресори

Редакција

(Галерија) Иванов со семејството на литургија во Соборниот храм: Да го сакаме, почитуваме и чуваме тоа што го имаме

Редакција

Ребалансот на буџетот помина на Влада: Кој доби повеќе пари?

Редакција