еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Норвешка го ратификуваше Протоколот за членство на земјава во НАТО

Парламентот на Норвешка го ратификуваше протоколот за членство на земјава во НАТО.

Норвешка е 15. од 29 земји членки на НАТО кои го ратификуваа Протоколот за членство на земјава во Алијансата.

Прва протоколот го ратификуваше Грција, на 8. февруари.

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Синот на Цветанка Иванова го демантира Јанушев за политички влијанија во неговата фирма

Редакција

Земја во изумирање: Македонија со пониска стапка на фертилитет од скандинавските земји

Никола Осило

Кумановската „Делукс-ауто“ го доби тендерот на Царинската управа за набавка на 13 возила „тежок“ 325.000 евра

Никола Осило