еМагазин
Image default
Свет

(Видео) За помалку од 24 часа нов масакар во САД, најмалку деветмина загинати

Во еден часот по полноќ по локално време во американскиот град Дејтон, неколку часа по маскарот во Тексас се случи нов вооружен инцидент во кој загинаа најмалку 9 лица, а 16 се повредени, пренесуваат американските медиуми.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Масакар во Тексас: Најмалку 20 лица се убиени во продавница на „Волмарт“

Видео/фото: CNN

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Стравични сцени од Филипините: Најмалку осум починати во два силни земјотреси

Никола Осило

Oсум илјади тужби против Монсанто во САД

Никола Осило

(Фото) НАСА објави вознемирувачки снимки од пожарите во Амазонија

Редакција