еМагазин
Image default
Бизнис

Нова листа должници на УЈП: 1ТВ должи илјадници евра неплатен данок

Управата за јавни приходи (УЈП) ја објави новата листа на должници за долгови доспеани до 31.10.2019 и неплатени до 31.01.2020 година по основ на ДДВ, данок на добивка, персонален данок на доход, придонеси од задолжително социјално осигурување, акцизи и царини за кои вкупниот износ на долгот е повисок од 120.000 денари за физичките лица и самостојни вршители на дејност и повисок од 300.000 денари за правните лица.

На листата се најде и 1ТВ, која згасна, но кон УЈП има неплатен долг од 4,9 милиони денари или околу 81.000 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Звучни имиња на новата листа должници на УЈП

Нова листа должници на УЈП: Меѓународен сојуз на Боки 13 должи 107.000 евра неплатен данок

Топ пет најголеми должници кон УЈП: ТЕ-ТО убедливо на врвот

Нова листа должници на УЈП: Граѓани и фирми должат 165 милиони евра за неплатени даноци

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Махери“ за извоз: Производите на „Алкалоид“ во САД, Русија, Британија, Германија…

Никола Осило

Повторно лажни наградни игри со злоупотреба на Охридска и Комерцијална банка

Редакција

Струмички „Грозд“ оствари добивка од 37 милиони денари

Никола Осило