еМагазин
Image default
Бизнис

Нова Листа на должници на УЈП: Проверете дали сте на неа

Управата за јавни приходи (УЈП) ја објави најновата Листа на должници за долгови доспеани до 28.02.2018 и неплатени до 31.05.2019 година по основ на ДДВ, данок на добивка, персонален данок на доход, придонеси од задолжително социјално осигурување, акцизи и царини, за кои вкупниот износ на долгот е: повисок од 120.000 денари за физичките лица и самостојни вршители на дејност и повисок од 300.000 денари за правните лица.

Целата листа, ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Познати бизнисмени и јавни и државни претпријатија на новата Листа на должници на УЈП

Раст на долгот на граѓаните и фирмите на новата Листа на должници на УЈП

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Пивара“ АД Скопје му ги продаде акциите во „Аутомакедонија“ на Милан Ивановски

Никола Осило

Компаниите од Македонската берза лани оствариле вкупна добивка од 222 милиони евра

Редакција

Тетекс ќе дели дивиденда од 141,176 денари бруто по акција

Редакција