еМагазин
Image default
Бизнис

Нова листа на УЈП: Фудбалски клубови должат милиони неплатен данок

Управата за јавни приходи (УЈП) ја објави новата листа на должници за долгови доспеани до 30.09.2019 и неплатени до 31.12.2019 година по основ на ДДВ, данок на добивка, персонален данок на доход, придонеси од задолжително социјално осигурување, акцизи и царини.

На листата се најдоа и неколку фудбалски клубови од земјава. Така, ФК Вардар должи 22,7 милиони денари, ФК Металург должи 3,3 милиони денари, а ФК Беласица 406.734 денари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ТЕ-ТО со долг од 20 милиони евра убедливо на врвот на листата должници на УЈП

Звучни имиња на бизнисмени и фирми на новата листа должници на УЈП

Нова листа должници на УЈП: Јавни претпријатија должат милиони неплатен данок

Нова листа должници на УЈП: Граѓани и фирми „набилдале“ долгови од 162 милиони евра

Распродажба во УЈП: Автомобили, камиони, недвижнини по багателни цени

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Просечна закупнина за стан во Центар еднаква на „кирија и трошоци“ за два стана во Струмица

Никола Осило

„Оилко“ откупи 2.200 сопствени акции

Никола Осило

Кои се петте најголеми трговски партнери на Македонија?

Никола Осило