еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Новата фотографија од рис во Националниот парк „Маврово“ ја разнежни Македонија

Новата фотографија од рис која ја објави националниот парк „Маврово“ ја разнежни Македонија.

Фотографијата е направена со помош на т.н. „фотозамки“, во рамките на проектот за закрепнување на балканскиот рис, кој се реализира во соработка со Македонско еколошко друштво.

Фото: Национален парк „Маврово“

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Две куќи, стан, чамец, деловен простор: Каков имот пријавил Енвер Малиќи, кој стана почесен конзул на Мексико во Македонија

Редакција

Ципрас: Набргу ќе бидам првиот грчки премиер кој го посетил Скопје

Никола Осило

„Кабтел“ го доби тендерот на „Комунална хигиена“ за набавка на метлачка вреден 349.000 евра

Редакција