еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Нови детали: Во несреќата кај Лесковац на лице место починале маж и две жени

Во сообраќајната несреќа која се случи во близина на Лесковац, Србија, во која се преврете автобус со македонски регистарски таблици, на лице место загинал еден маж и две жени, пренесе српската агенција Бета.

Во тек е идетификација на починатите.

Четири лица се со потешки повредени, опасни по живот и се префрлени во Клиничкиот центар во Ниш.

Во несреќата се повредени 32 лица, а дел од нив се задржани во болницата во Лесковац.

Три од нив со потешки повреди се на интензивна нега на хирургија, едно лице со потешки повреди е сместено на ортопедија, а 23 лица се на урегентното оделениe со полесни повреди.

Возачот и сувозачот не се повредени.

Во автобусот имало патници од Битола и други места од Македонија, пренесува Бета.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Детали од МНР: Загинатот маж во несреќата кај Лесковац е од крушевско, а едната жена од Кочани

Видео од несреќата со македонскиот автобус кај Лесковац

Автобусот кој излета кај Лесковац е на струшки „Еуробус“, од компанијата во Србија испратен друг

Тројца загинати откако се преврте автобус со македонски регистерски таблички близу Лековац

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Комерцијална банка, Алкалоид и Макпетрол го „билдаат“ прометот на Македонската берза

Никола Осило

Грчењето и немирното спиење кај децата не треба да се занемарува

Никола Осило

Заев за пуштањето на Јанева од затвор: Притворот не треба да биде казна

Редакција