еМагазин
Image default
Техно

Нови методи на работа: Што сè можете да направите за својот бизнис без да го напуштите својот дом

Поради состојбата со корона вирусот сега е важно да се остане дома и повеќето активности да бидат завршени преку дигиталните канали. Според информациите од телекомуникациските оператори, интернет сообраќајот е дури двојно зголемен, но уверуваат дека мрежите се исклучително стабилни.

Компаниите како што е А1 Македонија за многу кратко време одлично се прилагодија, бидејќи подолго време и се дигитално ориентирани. Свесни за фактот дека бизнис заедницата бара можност лесно и брзо да го менаџира својот бизнис, каде и да се наоѓаат со помош на алатки кои им го олеснуваат работењето, од А1 уште еднаш потсетуваат на платформата Microsoft Office 365, продукт на Microsoft, алатка со која корисниците добиваат одлично решение за водење на бизнисот од дома.

Оваа платформа им овозможува на корисниците највисоко ниво на безбедност на податоците, реализација на тимските работни задачи како и пристап до корпоративните апликации, податоци и ресурси од кое било место и од кој било уред.

Вклучува Office апликации (програми) и други корисни алатки што најчесто се користат во канцелариско опкружување, а може да се инсталираат на до 5 PC-компјутери, 5 таблети и 5 смартфони.

Платформата Microsoft Office 365 деловните корисници може да ја добијат бесплатно во наредните три месеци со тарифниот модел А1 Business од портфолиото на А1 Македонија.

КОМЕРЦИЈАЛНА ОБЈАВА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Централен депозитар за хартии од вредност со нов портал за следење на електронски извештаи

Редакција

Технологијата во борба против вирусите во вашиот дом

Редакција

Започнува официјалната продажба: Од утре серијата Samsung Galaxy S20 достапна и во Македонија

Редакција