еМагазин
Image default
Македонија

Новинарите Салиу и Јовановски бараат оставка од Рашковски оти ги навредил Ромите и Италијанците

Новинарите Фуркан Салиу и Борјан Јовановски на своите твитер профили бараат оставка од генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски, оти во објавената аудио снимка користи навреди за Ромите и Италијанците.

Рашкоски на денешната прес конференција, потврди дека на аудио снимката е неговиот глас, се извини за навредите, но не поднесе оставка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Рашковски најави правна разврска за набавката на радарскиот систем, нема да поднесе оставка

Генералниот секретар Рашковски ќе тужи партии, новинари и медиуми

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Продолжува судењето за „Таргет-Тврдина“ на СЈО

Редакција

Куновска бара одговорност за катастрофата во Охрид: „Злосторство, ова е за кривична пријава“

Никола Осило

Владата сака уставните амандмани да ги дефинира заедно со опозицијата заради национален консензус

Редакција