еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Новите 12 случаи сo корона вирусот во Скопје се од Гази Баба, Бутел, Чаир, Сарај, Карпош 1 и Аеродром

Од 37-те новозаболени од Ковид-19 регистрирани во изминатото деноноќие, 12 се во Скопје и тоа пет во општината Гази Баба, по два во Бутел и Чаир, и по еден во Сарај, Карпош 1 и Аеродром, информираат за МИА од Министерството за здравство.

Од вкупниот број 199 активни случаи во Скопје, како што посочуваат од Министерството, дистрибуцијата по општини е следна: Сарај – 41, Гази Баба – 39, Чаир – 38, Аеродром – 25, Бутел – 13, Ѓорче Петров – 9, Центар – 9, Карпош – 7, Илинден – 7, Шуто Оризари – 6, Кисела Вода – 3, Студеничани – 1, Петровец – 1.

МИА/Фото: Град Скопје

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нови 37 заболени од корона вирусот, најмногу во Скопје и Куманово

Убава вест: Оздравени 11 нови пациенти од корона вирусот, вкупно 1.422

Убава вест: Изминатото деноноќие нема регистрирано починати од корона вирусот

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Галерија/видео) 15 години Hugo Boss: Прославуваме 15 години стил и елеганција

Редакција

Денеска бесплатно разгледување на Скопје и Битола со туристички водич

Редакција

На Груевски му „цвета“ бизнисот во Унгарија, за пет месеци неговата фирма има добивка од 10 илјади евра

Редакција