еМагазин
Image default
Македонија

Ново рочиште за „Тарифа„ на СЈО

На обвинителна клупа денеска треба да седнат поранешниот генерален директор на АД „ЕЛЕМ“  Дејан Бошковски и уште две други лица, кои се обвинети во случајот „Тарифа“.

Станува збор за обвинение за противзаконска набавка на софтверски систем за потребите на државната компанија „Електрани на Македонија“ вреден околу четири милиони евра.

МИА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Груевски се јави за денешното сослушување: Стандардна процедура на институциите во Унгарија

Редакција

Ивор Мицковски: Не ви врви причата дека се е напад врз нацијата

Редакција

Оштетен автомобилот на пратеничката Александрова од Независната група од ВМРО-ДПМНЕ

Редакција