еМагазин
Image default
Бизнис

ЈСП објави меѓународен тендер за набавка на нископодни еко-автобуси

Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ денеска соопшти дека е објавен меѓународниот тендер за набавка на нископодни еколошки CNG автобуси.

– Постапката ќе се одвива во согласност со правилата и процедурите на Европската банка за обнова и развој (ЕБОР), со чија позајмица ЈСП Скопје ќе ја реализира набавката, се вели во соопштението.

Заинтересираните фирми повеќе информации можат да добијат на линкот ОВДЕ и треба да се регистрираат на наведената врска во објавата.

Тендерската документација е бесплатна.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) На продажба атрактивен имот од 32.614 квадрати на „Треска Мебел“ во Капиштец

Никола Осило

„Делукс-ауто“ го доби тендерот на „Водовод и канализација“ за набавка на три лимузини вреден 70.000 евра

Никола Осило

Македонски Телеком ќе и изнајмува простор на ОТА за 5.000 евра месечно

Редакција