еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Објавена снимка за која се тврди дека се слуша како градоначалникот на Шуто Оризари, Дудуш, тепа човек во општината

Порталот Лидер објави аудио снимка во која наводно се слуша гласот на градоначалникот на скопската општина, Шуто Оризари, Курто Дудуш како наводно затвора едно лице во канцеларија и го тепа.

Од порталот велат дека снимката им ја пратил „свиркач“, без да го знаат потеклото и начинот на кој таа е направена.

„Ајде седни, чекај да ја заклучам вратата за да не ми избегаш. Имам со тебе да завршам некоја работа“, вака почнува аудио снимката, во која понатаму се слуша како наводно Дудуш го прашува човекот зошто го пцуел „на сред центар” и почнува физички да го измачува.

Во снимката во неколку наврати се слушаат силни удари и тепање на извесн Сенат, кој е наводно заклучен во канцеларијата на Дудуш.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Градоначалникот на Шуто Оризари, Дудуш, вели дека снимката била монтирана

Фото: Фејсбук/Дудуш

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Заев разговарал со пратениците од опозицијата, не потврдува дали има двотретинско мнозинство за уставните измени

Редакција

Димитров: Чувстувувам тенденција Преспанскиот договор да се внесе во води во кој тој не навлегува

Редакција

Рекордни бројки: Референдумот ќе го следат 11.907 домашни и 493 странски набљудувачи

Редакција