еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Обединети Нации го заменија ПЈРМ со Северна Македонија

Обединетите нации ја заменија референцата „Поранешна југословенска република Македонија“, со името „Северна Македонија“ во списокот на признати држави.

Промената во ОН е направена на 14 февруари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

И за ВМРО-ДПМНЕ се уште сме граѓани на Република Македонија

(Фото) Иванов се уште е претседател на Република Македонија

Германската „Веридос“ ќе ги печати новите пасоши на граѓаните на Северна Македонија

(Фото) Во пасошите почнаа да се става печатот со појаснување дека припаѓаат на Северна Македонија

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Министерството за одбрана вработува 12 лица, плата до 31.182 денари

Никола Осило

Пролонгирано заминувањето во затвор на Сеад Кочан

Никола Осило

Садула Дураки ем министер ем вицепремиер

Редакција