еМагазин
Image default
Локално

Обид за самоубиство: Жена се фрли од надвозник во близина на амбулантата Пролет

Трисет и двегодишна жена вчера околу 18 часот се фрлила од железничкиот надвозник на булевар „Трета Македонска Бригада“ во близина на старата амбуланта Пролет во Скопје.

Од Министерството за внатрешни работи инфомираа дека МВР добило повик од Брза помош за натамошна асистенција на надвозникот.

Жената со тешки телесни повреди и со скршеници на нозете е пренесена во Ургентниот центар и ќе биде задржана за натамошна опсервација, посочуваат од МВР.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Силно невреме во тетовско: Град, силен дожд и ветер направија реки од улиците

Никола Осило

Двајца тепале момче во Скопје

Никола Осило

Разбојници му зеле мобилен во Градскиот парк во Скопје

Никола Осило