еМагазин
Image default
Локално

Обилни врнежи од снег во Македонија: Отежнат сообраќај на Плетвар и Стража

Поради обилни врнежи од снег од 17:00 часот патниот правец  Дреново – Прилеп е затворен за сообраќај на тешки моторни возила, соопшти Автомотосојузот на Македонија.

Претходно забрана за сообраќај на камиони беше воведена на планинските премини Стража и Плетвар.

По целосната блокада на сообраќајот на патот Куманово-Крива Паланка,  од 17 часот патот е пуштен наизменично за сообраќај.

Фото: Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кумановец ја претепал партнерката со која живеел во вонбрачна заедница

Никола Осило

Две деца оставени сами во автомобил на паркинг во Ново Лисиче, пренесени в болница

Редакција

Поранешна директорка на „Охридски комуналец“ си доделувала плата иако била разрешена

Редакција