еМагазин
Image default
Македонија

Обвинетиот пратеник Крсто Мукоски поднел барање за амнестија

Телевизијата Телма објави дека Крсто Мукоски, пратеникот, што ги отвори собраниските врати на 27. април е еден од 5-мината обвинети кои во петокот поднеле лично барање за амнестија во кривичниот суд, потврдиле за телевизијата судски извори.

Според Телма, барање поднел и Никола Митревски-Кољо, Оливер Радулов и Младен Додевски.

Крајниот рок да се побара амнестија е вторник. Потоа во рок од 5 дена судот и обвинителството треба да се изјаснат дали го прифаќаат барањето за амнестија или ќе продолжи постапката против барателите.

Фото: Фејсбук/Мукоски

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Иванов го потпишал Законот за амнестија

Обвинителката Рускоска не е задоволна од Законот за амнестија, ни како обвинител, ни како граѓанин

Пировска за Законот за амнестија: „Ќе си лежите! Кој ќе лежи? Типот што украде ќебапчиња! Јустиција не живее во Македонија“

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ДУИ со резолуција бара ветинг: Проверка на сите наши и други функционери

Редакција

Режисерот Јани Бојаџи нов директор на ТВ Алфа, доаѓа на местото на Васко Ефтов

Редакција

Кратко времето за спроведување од притвор на Мијалков: Рочиштето за „Тврдина -Таргет“ одложено за 4 декември

Редакција