еМагазин
Image default
Македонија

Обвинетите Алими и Гури од ДУИ му се заканувале дека ќе му ја расплачат фамилијата на каурот Бубевски од СЈО

Порталот Сакам да кажам пишува дека пред да биде одложено денешното судење за „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), адвокатот на обвинетиот Ејуп Алими, координатор на пратеничката група на ДУИ, им се обратил на обвинителите од СЈО, Гаврил Бубевски и Фатиме Фетаи и им рекол дека одбраната е поревносна за лоцирање на сведок за случајот.

„Тогаш, Бубевски му рече: „Да, да, Вие сте подобри од нас, секако“.

Адвокатот Мефаил Арслани му одговори: „Да, подобри сме, секако“.

Бубевски искоментира: „Да, добри сте и кога ми се заканувате.“

„Кој Ви се заканувал“, праша адвокатот.

Тогаш, Фетаи му рече на адвокатот: „Па ти беше тој што ми ја пренесе заканата дека ’ти си наша ти, може лесно да поминеш, ама на тој каурот ќе му ја расплачеме фамијата’“.

Адвокатот негираше гласно, а во таа вжештена атмосфера ништо не кажаа обвинетите Алими и Исмет Гури“, пишува СДК.мк

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Адвокатот на Алими од ДУИ бара јавно извинување од Фатиме Фетаи

„Титаник 3“ продолжува на 22 февруари, за да се обезбеди клучен сведок

Фото: Фејсбук/Алими

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) На Криволак започна најголемата воена вежба во историјата на Македонија, „Одлучен удар“

Редакција

Трајко Вељаноски за сега не оди во притвор, Комисијата не му го одзеде пратеничкиот имунитет

Редакција

Македонија е делумно слободна земја: „Фридом Хаус“ не сврсти со Украина, Мадагаскар, Косово

Редакција