еМагазин
Image default
Македонија

Обвинителката од СЈО, Стефанова ќе сведочи во Обвинителството во вторник, по неа и Јанева

Обвинителството за организиран криминал и корупција ја повикало на сослушување во вторник Лиле Стефанова, обвинителката на предметот „Империја“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), дознава порталот Сакам да кажам.

Неофицијално порталот СКД пишува дека следна на сослушување ќе биде повикана и специјалната обвинителка Катица Јанева.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Куновска за „Рекет“: Не се држат пресови за опозиција туку се покренуваат соодветни постапкин ако некој прави нешто недозволено

Најави ли Катица Јанева и нови: За кои актуелни функционери СЈО има истраги?

И се закани ли Јанева на власта за “Рекет“?

(Видео/аудио) Трета „бомба“ од „Ла Верита“: Повторно се слуша гласот на Јанева, а се споменува и премиерот Заев

Фото: 1ТВ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нови рочишта за „Титаник“, „Тенк“ и „Насилство во Центар“

Редакција

Томе Аџиев на распит во СЈО за случајот „Моќник“ во кој е осомничен Антонио Милошоски

Редакција

Обвинителството отвори предмет по допрен глас за „спорните“ вакцини

Редакција