еМагазин
Image default
Македонија

Обвинителката Русковска: Собранието нека му ја мисли ако избегаат Вељаноски и Димовски

За телевизијата Телма, Вилма Русковска, шефицата на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција – Скопје, вели дека нема да бара полицијата да ги следи пратениците Трајко Вељаноски и Љупчо Димовски на кои Собранието не им го одзема имунитетот.

Ако избегаат Собранието нека му ја мисли, вели Русковска во разговор за Телма.

Таа не сака да ги коментира постапките на пратениците, ниту однапред да говори дали ваквиот исход може да влијае на истрагите кои ги води обвинителството за организаторите на 27-ми април и за злоупотребите во земјоделството.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

И Оскарот за најдобар актер во македонското Собрание оди во рацете на

„А шо демек Вие сте немале секс со бивши, па им замерувате на ДУИ за ВМРО?!“: Твитер се „вжешти“

„Џабе се више сите напади врз ДУИ, одговорни се спасителите на ДУИ„: Твитер за имунитетот на Вељаноски

Фото: Телма

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Што предвидува предлог-законот за амнестија кој ВМРО-ДПМНЕ го поднесе по скратена постапка

Редакција

Прекинат штрајкот во „Идризово“: Затворската управа ќе ги пренесе барањата на затворениците

Редакција

Сведоштво на Лазаревски во „Таргет-Тврдина“: Размислував како да пријавам за прислушувањето, но знаев дека нема да можам да докажам

Редакција