еМагазин
Image default
ЖИВОТ

Обвинителство за авионската несреќа на Солунска глава: Увидот се уште трае

Двајца јавни обвинители од Основното јавно обвинителство Скопје од утрово се на увид во реонот на планината Јакупица каде што вчера се урна авион од типот „Цесна“ со четворица патници, информираат од Обвинителство.

„Обвинителите го вршат увидот заедно со екипи на Министерството за внатрешни работи, судска медицина и други релевантни институции за утврдување на причините за авионската несреќа“, се вели во соопштението.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Се урна авион Цесна кај Солунска Глава, загинати сите четворица патници – бугарски државјани

Во несреќата загина цело семејство: Продолжува акцијата да се дојде до урнатиот авион на Солунска глава

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пролетта почнува вечерва во 22 часот и 58 минути

Никола Осило

(Фото) Мицкоски на богослужба за Велигден во Св. Апостоли Петар и Павле

Редакција

Почина родилка од сепса, според лекарите била ризична пациентка која боледувала од ретка болест

Редакција