еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Од 1. јуни, нема да има редовна автобуска линија Скопје-Солун

Од 1. јуни од Скопје до Солун и обратно нема да одвива и редовната секојдневна автобуска линија, која моментално ја вози грчката компанија Сименоидис турс, потврдија од компанијата за еМагазин.

Една од причините како што велат од таму е што од јуни, се враќа линијата со воз до Солун, односно Белград-Скопје-Атина.

Од Македонија сообраќај, која до пред неколку месеци исто така во соработка со Сименоидис турс превозуваа од Скопје до Солун и обратно, па имаше две лини дневно, за еМагазин исто така ја потврдуваат информацијата и велат дека од нивна страна за сега нема најави за враќање на нивната линија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Од 1. јуни, нема да има редовна автобуска линија Скопје-Солун

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Груевски: Планирав да одам во затвор, но избегав бидејќи ми се спремаше ликвидација таму

Редакција

Твитер не престанува: „Талат и будалите од СДСМ“

Никола Осило

(Фото) „Skopje Run 10K“ го исполни Скопје со позитивна енергија

Никола Осило