еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Од 15 јуни МВР ќе издава регистарски таблици со NMK, намсто со МК

Од сабота, 15 јуни, од Министерството за внатрешни работи, најавуваат дека ќе се издаваат новите регистарски таблички за возилата со национална ознака NMK, наместо досегашната МК.

Граѓаните кои немаат потреба веднаш да ги менуваат таблиците ќе можат да ги користат веќе воведените налепници, кои ќе можат да се користат до 12.02.2024 година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Се уште не се знае кога ќе почнат да се издаваат пасоши и лични карти со новото име

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кој го сликаше записникот за сведочењето на Камчев за „Рекет“?

Редакција

(Фото) Познат македонски бизнисмен ужива на Тајланд, место каде што се снимале голем број филмови

Редакција

Институтот за трансфузиона медицина вработува 50 лица: Се бараат доктори, техничари, сестри…

Никола Осило