еМагазин
Image default
ТОП СТОРИИ

Од 15. јуни со воз од Скопје до Солун

Од 15. јуни од Скопје до Солун повторно ќе може да се патува со воз, потврдуваат од Железици на Северна Македонија за еМагазин.

Станува збор за возот кој патува на линијата Белград-Скопје-Атина.

Тргнувањето од Скопје за Солун ќе биде во 4.40 наутро, а враќањето од Солун за Скопје во 19 и 20 часот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Од 1. јуни, нема да има редовна автобуска линија Скопје-Солун

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) ВМРО-ДПМНЕ ги утврди кандидатите за пратеници: Гордана Силјановска и Игор Дурловски меѓу носителите

Редакција

Вежбај. Читај книга. Гледај филм. Седи дома: Креативни совети за „битката„ со корона вирусот

Редакција

Повеќето жени, 10 лица со претходни заболувања, детали за новите случаи на коронавирусот во Македонија

Редакција