еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Од бугарското Министерство за правда велат дека Груевски нема бугарски пасош

Од бугарското Министерство за правда велат дека поранешниот премиер, Никола Груевски не е државјанин на Бугарија и дека никогаш не поднел документи за бугарско државјанство, пренесуваат бугарските медиуми.

„Според податоците на МВР, на Груевски не му е издаден бугарски пасош“, велат од Министерството за правда.

Унгарските медиуми вчера шпекулираа дека е можно Груевски да пребегал во Унгарија со бугарски пасош.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Српска „Политика“: Груевски со лажен пасош побегнал преку Албанија, со „Малев“ од Тирана летал до Будимпешта

Како избега Груевски: Освен двата одземени пасоши имал ли и трет со друг идентитет?!

Унгарски медими: Груевски најверојатно влегол во Унгарија со возило од Србија, со помош на српските власти

Ќе паднат ли оставки за бегството на Груевски?

Фото: ВМРО ДПМНЕ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кривична против двајца Црногорци и еден државјанин на Перу за шверц на кокаин

Редакција

Бугарски и македонски интелектуалци: Рамковната позиција на Софија за преговорите со ЕУ на Скопје е понижувачка

Редакција

Детали од МВР: Во експлозијата во Романовце загинале три дечиња

Редакција