еМагазин
Image default
Македонија

Од ДУИ молк за застрелувањето на Ваљон Беља

На седниците на Централното претседателство и Генералниот совет на ДУИ, според портпаролот на партијата, вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, не било разговарано за застрелувањето на видниот партиски член Ваљон Беља во Скопје, бидејќи како што изјави Османи, тој настан не е поврзан со ДУИ и оти тоа е прашање на работата на институциите на системот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Обвинителство поведе истрага за застрелувањето на Ваљон Беља: Три лица приведени, едно во бегство

Кој е Ваљон Беља, кој беше застрелан во скопски Чаир

Пукање во Чаир: Функционерот од ДУИ, Ваљон Беља застрелан во потколеницата

МИА/еМагазинФото: Фејсбук/Беља

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ДИК го заврши доставувањето на доверливиот изборен материјал

Редакција

Седум години од смртта на Глигоров: Првиот претседател почина на денешен ден

Редакција

Мандатот му истекува на 12. мај: Какви привилегии ќе му останат на претседателот Ѓорѓе Иванов?

Никола Осило