еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Петти смртен случај: Од грип почина 14-годишно дете

На Универзитетската клиника за инфективни болести и фебрилни состојби поради компликации од грип почина 14-годишно дете.

Како што информираат од Министерството за здравство, детето претходно боледувало и од церебрална парализа.

Според податоците од Институтот за јавно здравје, до крајот на минатиот месец се пријавени 3.209 случаи со симптоми на грип.

Ова е петти регистриран смртен случај од грип оваа сезона.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Дванаесетгодишно девојче почина од компликации од грип

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Работел за двајца претседатели: Кој е Стево Пендаровски, еден од можните кандидати за претседател на државата

Редакција

Град Скопје на авионски превоз и осигурување ќе потроши 73.000 евра

Никола Осило

(Галерија) Семејната компанија „Завар“ прослави 30 години постоење: Кога од иноксот создавате уметност

Редакција