еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Од корона вирусот почина пациент од Тетово на 47 годишна возраст

Во ГОБ „8 Септември“ утрово почина 47-годишен пациент од Тетово со хронични заболувања, примен вчера со симптоми на Ковид-19, а потврден позитивен денеска, информираат од Министерството за здравство.

Со ова, вкупната бројка на починати поради компликации со вирусот во Македонија изнесува 112.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нови 23 случаи на заразени со корона вирусот, од кои 12 се во Скопје

Убава вест: Оздравени 9 нови пациенти од Ковид-19, вкупно 1.387

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Џафери ги спаси пратениците од тестови за наркотици, ама ништо не ги спречува да се тестираат сами

Редакција

Обвинителството ги бара таксистот и дилерот од случајот во кој е вмешан пратеникот Павле Богоевски

Никола Осило

(Фото) Ирена Ристиќ и пријателите ги исчистија отпушоците пред полициската станица „Беко“

Никола Осило