еМагазин
Image default
Македонија

Од Судот велат дека нема ниту една одлука за укинување или преиначување на мерките во „Империја“

Основниот суд Скопје 1 преку соопштение информира дека досега не е донесена ниту една одлука за евентуално укинување или преиначување на претходно определените мерки за обвинетите во случајот „Империја“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО).

Во „Империја“ меѓу обвинетите се Орце Камчев, Сашо Мијалков и Цветан Панделевски за кои, според пишувањата во медиумите, од страна на СЈО е побарано мерката притвор да се замени со куќен притвор.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

СЈО предлага домашен притвор за Камчев, Панделевски, Јанакиески и Божиновски, за Мијалков се уште нема мислење

Апелација денес или утре ќе одлучува по жалбата на Орце Камчев

Од притвор излегуваат Камчев, Мијалков, Јанакиески, Божиновски, Панделески…?

Поради притворот на Мијалков и Камчев и Законот за амнестија „висат“ уставните измени: Има потврда за 76 гласа

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ВМРО-ДПМНЕ: Очекувавме негативно мислење од Владата за предлог-закон за амнестија, но низ дебата може да се подобри

Редакција

Академија за протокол со потсетување каде му е местото на македонското знаме

Редакција

Што Мицкоски им ветил на обвинетите за насилството во Собранието, а не исполнил

Редакција