еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Од новозаболените со коронавирусот, 5 се здравствени работници од Клиниката за кожни болести

Пет лица од новозаболените со коронавирусот се здравствени работници од Клиниката за кожни болести, информираше денеска министерот за здравство, Венко Филипче.

До сега од стотината здравствени работници кои беа во контакт со поранешната заболена директорка на Клиниката за кожни болести, Нина Цаца Биљановска се тестирани 30 лица, а тестирањето на здравствените работници ќе продолжи во групи во следните 4-5 дена.

Тие биле 16 дена во самоизолација без никакви симптоми, но на контролниот тест биле позитивни.

Здравствените работници се дома и се во добра здравствена состојба и ќе останат во самоизолација.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Двајца припадници на Армијата, подофицер и војник позитивни на коронавирусот

Трет смртен случај од корона вирусот: Почина пациентката од Дебар која долго време беше на респиратор

(Видео) Попови од возило ги прскаа улиците на Велес со света вода „против“ корона вирусот

(Видео) Диџеј од Струга со настапи на тераса „против“ корона вирусот

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Како граѓани, нема да помогнеме во борбата против корона вирусот со бегање од болница и давање на лажни информации на граница

Силвана Жежова

„Титаник“ на СЈО одложен поради здравствени проблеми на обвинет

Редакција

Груевски се огласи на Фејсбук за новите истраги на СЈО против него

Редакција