еМагазин
Image default
Македонија

Од притвор излегуваат Камчев, Мијалков, Јанакиески, Божиновски, Панделески…?

Денеска се очекува од притвор со одлука на судија од Основниот суд Скопје 1 да излезат Миле Јанскиески, Кирил Божиновски, Сашо Мијалков, Орце Камчев, Цветан Панделески и други познати политички и бизнис личности кои во последните два месеци по барање на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) завршија во затворот “Скопје”, објави Судство.мк.

Дел од медиумите пренесуваат дека ваквиот расплет следува по доставено мислење од СЈО, а се претпоставува дека зад одлуката се крие политички договор меѓу власта и опозицијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Од Судот велат дека нема ниту една одлука за укинување или преиначување на мерките во „Империја“

Амнестија „кому иде“: Што да кажат затворените за кражба на ќебапчиња?

Поради притворот на Мијалков и Камчев и Законот за амнестија „висат“ уставните измени: Има потврда за 76 гласа

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Груевски се шета низ Будимпешта?

Редакција

Се огласи Христијан Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ го исчисти лошото во партијата

Никола Осило

За Фрчкоски бегството на Груевски е скандал за државата, грешката е кај МВР

Редакција