еМагазин
Image default
Бизнис

Од сателитските телевизии најгледена 24 ТВ

Од трите сателитски телевизии лани најчест избор за гледачите била ТВ 24 Вести, се наведува во Анализата на пазарот на аудио и аудиовизуелни медиумски услуги за 2018 година.

„Нејзиниот просечен дневен (12,36%) и неделен досег (17,83%) како и уделот во вкупната гледаност (5,00%) се за неколку пати поголеми во однос на другите две сателитски телевизии.

Уделот во вкупната гледаност на ТВ 24 Вести бил највисок во четвртиот квартал (5,2%), на ТВ Наша ТВ во првиот и третиот квартал (0,7%), а на ТВ Сонце во третиот квартал (0,7%).

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Колку вработени има во телевизиите 24, Наша и Сонце?

Телевизиите 24, Сонце и Наша лани во минус

Колкави трошоци лани имале телевизиите 24, Сонце и Наша

Колкави приходи лани оствариле телевизиите 24 Вести, Наша и Сонце

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Фершпед“ за шест месеци оствари добивка од 28,7 милиони денари

Никола Осило

Корисниците на осигурителни полиси ќе се штитат од измами со закон

Редакција

„Баумер“ отвори фабрика во Бунарџик, ќе извезува сензорска технологија

Редакција