еМагазин
Image default
Македонија

Советот на јавни обвинители ја доби одлуката за разрешување на Јанева

Претседателот на Собранието Талат Џафери по завршувањето на 112. седница на која беше разрешена специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, го доставил предлогот за разрешување до Советот на јавни обвинители.

Советот на јавни обвинители се очекува вечерва или најдоцна утре да се состане и да го констатира разрешувањето на Јанева.

Мандатот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, која е во притвор за случајот „Рекет“, истекува утре, 15 септември.

МИА

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Собранието ја разреши Јанева

Каков крај на мандатот на Јанева: Ем притворена ем разрешена, а можеше да биде симболот на борбата против корупцијата

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски: Парите за референдумска кампања за инвестиции во образованието

Никола Осило

20 нови случаи на заболени од корона вирусот, од кои 16 во Скопје

Редакција

Телма: Фросина Ременски го сменила телефонот четири дена пред отварањето на „Рекет“

Редакција