еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Одземен мобилниот на Катица Јанева

Фокус објави дека по наредба на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, и е одземен мобилниот телефон на специјалната обвинителка Катица Јанева.

Информацијата за Фокус е потврдена од Обвинителството, од каде велат и дека не е вршен претрес во нејзиниот дом, како што објавија дел од медиумите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Боки13 со лисици на распит во Кривичен, претрес во 1ТВ и домот на неговите родители

Биле користени и ПИ-мерки: За Боки 13 и Зоран Кичеец се водела предистражна постапка од 2 мај

„Боки го уапсиле, Катица оставка, Заев вика на лидерска, Кочан не сака у затвор…“: Твитер „поцрвене“

Катица Јанева си поднесе неотповиклива оставка

Фото: СЈО

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Зделка вредна 10 милиони евра: „Гранит“ ќе го рехабилитира патот Крива Паланка-Деве Баир

Никола Осило

ААВМУ: Објавување документи со информации од висок јавен интерес суштинска задача на медиумите

Редакција

Нови рочишта за „Траекторија“, „Тендери“ „Тарифа“ и раздвоената постапка за „Насилство во Општина Центар“ на СЈО

Редакција