еМагазин
Image default
ЖИВОТ

Официјално: Четворица загинати во сообраќајката на патот Скопје-Тетово

Во сообраќајната несреќа што се случи во близината на селото Ласкарци на патот Скопје- Тетово загинаа најмалку четири лица, потврди директорот на градската болница „8-ми Септември“, Христијан Костов, кој информираше дека во оваа болница се примени 36 пациенти, од кои четворица се донесени мртви, а тројца се наоѓаат во животно загрозувачка состојба.

Неофицијално во автобусот патувале 50 лица.

Автобусот патувал за Гостивар, а се превртел во близината на селото Ласкарци.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Неофицијално: Во сообраќајка кај Тетово загинаа најмалку пет лица

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Јовановиќ ја опиша разделбата на кабинетот со Тевдовски: Сите плачевме, пет минути му ракоплескавме

Редакција

Од утре до 3. мај уште три локации во Скопје за подигнување бесплатни билети за литургијата со папата

Редакција

(Галерија) Мицкоски и Пендароски се дружеа на Годишната прослава на ССК: Кој се дојде

Редакција