еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

На 13 јануари ќе се знае дали „Медена земја“ ќе биде номинирана за „Оскар“ за најдобар документарец и странски филм

На 13 јануари ќе се знае дали македонскиот документарен филм „Медена земја“ ќе биде номиниран за „Оскар“ за најдобар документарец и странски филм.

Според Американската филмска академија, филмот се уште е во конкуренција со по 10 филма во двете категории.

„Медена земја“ освои бројни награди по фестивалите во Европа и во светот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Отворено со Атиџе, ѕвездата на „Медена земја“: Обожавам да пеам, сакав да станам пејачка

Фото: Промо

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) На хуманитарниот базар во „Нова“ се собраа средства за Дневниот центар за деца на улица

Редакција

(Видео) Дарко Панчев: Градот го уништивме, дајте барем Водно да го спасиме

Никола Осило

Македонија навлечена на седативи: Жените „позависни“ од мажите, најчесто ги земаат за релаксација

Никола Осило