еМагазин
Image default
Локално

Ограбен манастирот „Св Ѓорѓија“ ден по Велигден

На 30.04.2019 година во 12,45 часот во Полициската станица Крушево Б.Б.(58) пријавил дека истиот ден во утринските часови во манастирот “Св.Ѓоргија“ во с.Бучин била извршена тешка кражба од страна на непознати лица, кои одзеле околу 8.000 денари, инфофмира МВР.

Извршен бил увид и се работи на расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Двајца кумановци претепани пред угостителски објект во градскиот парк во Скопје

Никола Осило

Излегол од автомобил и му го застрелал кучето

Никола Осило

Хероин пронајден во стан на битолчанка во Гостивар

Никола Осило