еМагазин
Image default
Локално

Ограбен скопјанец на улица: Двајца со физичка сила му ги зеле парите

На 07.09.2019 во 17,30 часот во СВР Скопје, П.Г.(53) од Скопје, пријавил дека на булевар „Гоце Делчев’’ две лица со употреба на физичка сила му одзеле пари, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Удрил во пешак во Тетово и побегнал

Никола Осило

Приведен брачен пар во Скопје за агресивно однесување кон полицајци

Никола Осило

Скопјанец пријавил физички напад врз ќерката

Никола Осило